Majstrovstvá družstiev v šachu

Dňa 30.1.2023 sa uskutočnili v Krušetnici Majstrovstvá okresu Námestovo školských družstiev ZŠ a SŠ v šachu. V kráľovskej hre si svoje sily zmeralo celkovo 104 hráčov rozdelených do 26 štvorčlenných družstiev.

Z našej školy sa do turnaja zapojili 2 družstvá. Všetkým zúčastneným žiakom našej školy ďakujeme za reprezentáciu, najviac však Matúšovi Madleňákovi z 9.A, ktorý získal zlatú medailu

za ani jednu neprehranú partiu na 1. šachovnici.

Mgr. Mariana Kocúrová

OLYMPIJSKÝ ODZNAK VŠESTRANNOSTI

Aj tento rok sa naša škola sa zapojila do národného projektu Olympijský odznak všestrannosti.  V septembri a októbri sme počas hodín TSV testovali pohybové schopnosti žiakov 6 až 9. ročníka. Žiaci sa mohli presvedčiť, ako sú na tom z fyzickej stránky a mohli sa porovnať so svojimi rovesníkmi. Testovanie pozostávalo z disciplín:   skok do diaľky z miesta, člnkový beh 5x10m, výdrž v zhybe, vytrvalostný člnkový beh,  hod medicinbalom vpred a sed-ľah za 30sekúnd.

Najlepšie výsledky v školskom kole dosiahli:

Zlatý odznak všestrannosti:

• Miroslav Nevedel – 9.A

Strieborný odznak všestrannosti:

• Zamborský Filip – 6.B,

Bronzový odznak všestrannosti:

• Murín Šimon – 6.A, Budzeľová Karolína – 6.B, Marlenga Filip – 6.B, Koňarčík Štefan – 6.C,
            • Vargončíková Lucia – 7.B, Rusnáková Janka – 7.B, Tarčák Viliam – 7.B, Kornhauser Michal – 7.B, Puška René – 7.C
            • 8.A – Marlenga Patrik, Budzeľ Peter – 8.A, Masničák Michal – 8.C, Brnčík Filip – 8.C
            • Barčáková Charlotte – 9.A, Koňarčíková Eva – 9.A, Zoššáková Zdenka – 9.A, Žitniaková Tamara – 9.A, Luscoňová Zdenka – 9.A,

Všetkým srdečne blahoželáme.

Šaliansky Maťko 2023

Naša základná škola každoročne organizuje rôzne recitačné súťaže. Súťaž v prednese slovenských povestí – Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského -je jednou z nich. V školskom roku 2022/2023 sa školského kola zúčastnilo   10 žiakov, ktorí súťažili v kategóriách:

II .kategória 4.-5.ročník a III. kategória 6.-7.ročník.

Umiestnenie:

II .kategória 4.-5.ročník            III. kategória 6.-7.ročník

1. ---------------                            1. Natália BALEKOVÁ

2. Angelika PINDJAKOVÁ           2. Zuzana PITÁKOVÁ

3. Liliana PILARČÍKOVÁ              3. Timea TARČÁKOVÁ

Súťažiaci:

III .kategória 6.-7.ročník

Angelika PINDJAKOVÁ

Liliana PINDJAKOVÁ

II. kategória 4.-5.ročník

Dušan HAMPEL

Nikola CHROMČÁKOVÁ

Stela CHROMČÁKOVÁ

Timea TARČÁKOVÁ

Zuzana PITÁKOVÁ

Janka RUSNÁKOVÁ

Michal KORNHAUSER

Natália BALEKOVÁ

PaedDr. Rusnáková Viera

• Škola priateľská deťom

Naša škola pred Vianocami organizovala vianočné trhy, na ktorých sa zúčastnili aj deti z krúžku Škola priateľská deťom. Časť z výťažku z predaja bol určený na zakúpenie balíčkov školských potrieb pre deti z krajín tretieho sveta. Takto aspoň na diaľku sme podporili ich vzdelávanie.

Dnes Vám ponúkame na prečítanie krásnu on-line rozprávkovú knižku, ktorú si môžete stiahnuť tu v prílohe. Obsahuje inokrajné ľudové rozprávky, knižku si môžete doma aj vytlačiť. Čítaním podporíme u detí fantáziu a rozvíjanie slovnej zásoby.

Taktiež v mesiaci máj budeme organizovať zbierku Modrý gombík, ktorá je určená podpore a prevencii psychického zdravia detí na Slovensku.

Deti z krúžku Škola priateľská deťom a pani učiteľky: Hrubjaková B. a Pidíková D.

• NOVOROČNÁ BESIEDKIA V MŠ

Novoročná besiedka v MŠ

Keďže nám chrípková epidémia zabránila mať vianočnú besiedku pred Vianocami, rozhodli sme sa uskutočniť novoročnú besiedku. Deti sa vystúpenie veľmi tešili a s úsmevmi na tváričkách predviedli všetko čo si pod vedením pani učiteliek pripravili. Nechýbali básničky, pesničky, tančeky a ani vianočné vinše. Odmenou za ich snahu bol nielen silný potlesk, aj bohaté balíčky, do ktorých prispela  pani Oľga Strýčková, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Najväčšiu radosť však deti mali z množstva nových hračiek, ktoré si našli pod stromčekom a s ktorými sa budú môcť v škôlke hrať.

Mgr.Jana Madleňáková

• BUNKA

Šiestaci a modely buniek

Naši šiestaci ani počas Vianoc nezaháľali a usilovne pracovali na svojich modeloch rastlinných a živočíšnych buniek, ktoré odprezentovali počas vyučovacej hodiny. Prvé hodiny nového roka sme si spríjemnili a naštartovali sa do nového polroka.

Mgr. Pindjaková Dominika