• Ranné kruhy

Základná škola s materskou školou Oravská Polhora 130 v školskom roku 2024/2025 zavádza do rozvrhu ranné kruhy. Podpora realizácie ranných kruhov je jedným z krátkodobých opatrení ministerstva školstva, ktorým sa chceme inšpirovať, aby sme podporili duševné zdravie detí. Ranné kruhy budú prebiehať od pondelka do piatku, v čase od 07:25  do 07:34 hod. v pravidelnom intervale každý deň v čase 9 min. pre vyučovaním. Tieto ranné kruhy sú pre žiakov povinné a sú súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu. Ranných kruhov sa bude zúčastňovať celá trieda s triednym učiteľom, prípadne zastupujúcim pedagógom.

Hlavným cieľom ranných kruhov je podporiť pripravenosť žiakov a žiačok na vyučovanie a vytvoriť bezpečné prostredie na zdieľanie pocitov a názorov. Ranné kruhy môžu taktiež dopomôcť so zlepšovaním vzťahov v triedach a duševnej pohody na školách.

Ranné kruhy sú jednoduchým a účinným nástrojom na zlepšenie vzťahov v triede, ako aj na zlepšenie sústredenia počas vyučovania. Môžu Vám pomôcť podporiť pohodu v triede, vytvárať bezpečné a láskavé prostredie a v závislosti od aktivít aj rozvíjať u detí zručnosti, ktoré majú vplyv na zníženie sociálno-patologických javov.