Vianoce u starkých

V pondelok, 19.12.2022 sme sa v doobedných hodinách vybrali na vianočnú návštevu do Domova sociálnych služieb v Zubrohlave.

Na našu návštevu sa veľmi tešili. Babky na nás  vykukovali spoza okien, čakali kedy prídeme bližšie  k dverám. Keď sme prichádzali, rýchlo nám otvorili a veselo nás privítali. Postupne sme prinášali darčekové krabičky a dievčatá ich s radosťou rozdávali. Ten úsmev a radosť v očiach starých ľudí bol priam neopísateľný. Mali sme možnosť sledovať ako nakukovali do krabičiek a tešili sa  z maličkosti. Pri našom odchode sme im zaspievali vianočné pesničky, popriali  veľa zdravia a krásne a pokojné Vianoce.

Mgr. Jolana Kvasničáková

• Vianočná súťaž

Milí žiaci,

ako isto viete, v termíne od 12.12. do 16.12. prebiehala na našej škole súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu a poriadok v triede. Súťažili sme v dvoch kategóriách: súťaž pre 1. stupeň a 2.stupeň. V spolupráci s členmi školského parlamentu sme triedy pravidelne kontrolovali a spoločne sme sa dohodli na nasledovných víťazoch:

1. stupeň: 1. miesto – 4.A trieda – vyhrávate posedenie  pre celú triedu, ,,pizza“ je grátis,

2. miesto – 3.A trieda – vyhrávate malý darček pre každého žiaka v triede,

3. miesto – 2.B trieda – vyhrávate fotenie pre celú triedu pri fotostene.

1. stupeň: 1. miesto – 6.B trieda – vyhrávate posedenie pre celú triedu, ,,pizza“ je grátis,

2. miesto – 5.B trieda – vyhrávate malý darček pre každého žiaka v triede,

3. miesto – 9.A trieda – vyhrávate fotenie pre celú triedu pri fotostene.

Vzhľadom na to, že máme veľa žiakov chorých, výhry budú pravdepodobne odovzdané po vianočných prázdninách. Výherné triedy sa bližšie dohodnú s pani uč. Kvasničákovou a triednymi pani učiteľkami.

Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do súťaže a výhercom gratulujeme! 😊

• Vianočná latka 2022

VIANOČNÁ LATKA – 32. ROČNÍK

Dňa 16. 12. 2022 sa uskutočnil v telocvični našej základnej školy  v poradí už   32. ročník súťaže v skoku do výšky – Žiacka Vianočná latka.

Tento rok si tu svoje sily zmeralo celkovo 138  pretekárov v šiestich kategóriách .  V priebehu súťaže nebola núdza o napínavé situácie a tiež pekné výkony.  Všetkým zúčastneným  žiakom našej školy ďakujeme za reprezentáciu, dopomoc pri organizovaní preteku a už teraz sa tešíme na pokračovanie ďalšieho ročníka  Žiackej Vianočnej latky.

Najlepšie umiestnenia žiakov našej školy:

Koňarčík Štefan                   2. miesto v  kategórii 6.ročník – chlapci

Skočíková Lea                     1. miesto v  kategórii 7.ročník – dievčatá

Ľudmová Melánia                1. miesto v  kategórii 8.ročník – dievčatá

Budzeľ Peter                        3. miesto v kategórii 8. ročník - chlapci

Marlenga Patrik                   2. miesto v kategórii 8. ročník - chlapci

Lepšie umiestnenia mimo stupňov víťazov:

Cubinek Tibor                      4. miesto v  kategórii 7.ročník – chlapci

Zoššáková Zdenka              4. miesto  v kategórii 9. ročník – dievčatá

Cubinková Katarína             5. miesto v  kategórii 8.ročník – dievčatá

Olympiáda ľudských práv a slobôd

10.12. si pripomíname Deň ľudských práv a slobôd. Pri tejto príležitosti sa koná každoročne v našej ZŠ olympiáda. Tento rok sa tejto peknej súťaže zúčastnilo 15 žiakov 8. a 9. ročníka. V príjemnej atmosfére sa popasovali so zaujímavými otázkami z oblasti ľudských práv a slobôd.

Umiestnenie:

1. miesto: Viktória Nevedelová       8.B

2. miesto: Kvetoslava Jaššáková    9.A

3. miesto: Nina Laštíková                8.A

Šimon Marlenga              9.A

Víťazom srdečne gratulujeme.

Mgr. Hrubjaková Božena

♛ BIBLICKÁ OLYMPIÁDA – školské kolo ツ

Naši odvážni „biblisti a biblistky“ si zmerali sily 14.12.2022 v školskom kole Biblickej olympiády, kde súťažili o hodnotné ceny a postup do dekanátneho kola. Na tento rok boli vybraté knihy: Ester, Nehemiáš a Jozue zo Starého zákona a Prvý Petrov list z Nového zákona.

Víťazmi školského kola sa stali:

1. miesto Michal Konhauser (7.B)

2.miesto Janka Rusnáková (7.B)

3. miesto Tobias Žitňák (5.B)

4. miesto Nela Machajdová (5.B).

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl pri príprave na dekanátne kolo tejto súťaže. Všetkým zúčastneným zo ❤ ďakujeme.

Mgr. Alena Kosmeľová

• Mikulášsky šachový turnaj

Dvanásti žiaci z našej školy sa v piatok 9.12.2022 zúčastnili Mikulášského šachového turnaja, ktorý sa organizoval na našej škole. Zahrali si šachový turnaj, v ktorom hralo celkovo 86 hráčov z viacerých škôl námestovského okresu. Získali mnoho nových zážitkov a skúseností, niektorí dokonca získali aj svoju prvú medailu zo šachu.

Mgr. Mariana Kocúrová

• Školské kolo – Olympiáda z anglického jazyka

Na našej škole sa minulý týždeň  uskutočnila olympiáda z anglického jazyka.  Žiaci súťažili v dvoch kategóriách: 1A kategória - 7. ročník  a 1B kategória -  8. a 9. ročník, spolu sa zúčastnilo 22 súťažiacich. Výsledky boli veľmi vyrovnané v obidvoch kategóriách, s minimálnymi rozdielmi.

Víťazkou v 1A kategórii sa stala Lea Mazuráková - 7. C, druhé miesto obsadila Elenka Marcoňáková - 7. B a tesne za ňou s rozdielom 1. bodu Vaneska Buková - 7. C.

V 1B kategórií prvé miesto obsadila Kvetoslava Jaššáková - 9. A, tesne za ňou  druhé miesto obsadila Ema Kvasňáková - 9. A a tretia bola Patrícia Mičiniaková - 8. B.

Víťazkám srdečne gratulujeme a budeme im držať palce v okresnom kole. Taktiež chcem poďakovať ostatným zúčastneným a popriať im, aby nestratili  záujem o anglický jazyk a ďalej napredovali pri dosahovaní svojich cieľov.

Mgr. Mária Vorčáková