• Vážení rodičia, žiaci!

Naša škola ZŠ s MŠ Oravská Polhora 130 Vám ponúka možnosť využiť prítomnosť novej školskej psychologičky Mgr. Kataríny Rusnákovej. Aby naše deti boli nielen dobre vzdelávané, ale aj psychicky a emocionálne rástli, môžete využiť služby školského psychológa na našej základnej škole prostredníctvom konzultácií, poskytovania informácií alebo pri poradenskej činnosti.

O psychologické služby školskej psychologičky môže požiadať:

ŽIAK – prostredníctvom triedneho učiteľa, výchovného poradcu alebo osobne počas prestávky, po vyučovaní, prípadne emailom,

RODIČ ŽIAKA – prostredníctvom triedneho učiteľa, osobne počas konzultačných hodín, emailom alebo telefonicky

PEDAGÓG – osobne počas pracovnej doby psychologičky

Ako prebieha spolupráca so školskou psychologičkou?

Psychologička pracuje s deťmi buď skupinovo alebo individuálne na základe potreby dieťaťa alebo žiadosti rodiča či učiteľa. Práca psychologičky môže mať podobu jednorazovej konzultácie alebo dlhodobej spolupráce. Prebieha na základe súhlasu konkrétneho žiaka a jeho rodičov a dohody so školskou psychologičkou. Informovaným súhlasom dáva rodič súhlas so spracovaním osobných údajov svojho dieťaťa, pričom je psychológ povinný podľa etického kódexu zachovávať mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedel pri vykonaní verejnej služby a ktoré v záujme zamestnávateľa nie je možné oznamovať iným osobám, a to aj po skončení pracovného pomeru. (Výnimkou mlčanlivosti je ohrozenie zdravia a života žiaka a oznamovacia povinnosť pri trestnom čine.)

e-mail: zsorpol130skpsych@gmail.com

Telefónne číslo: 0917527078