• Školská Jedáleň pri ZŠ s MŠ Oravská Polhora 130

•             Školská jedáleň pri ZŠ s MŠ Oravská Polhora 130

Dotácia na stravu od 1.5.2023

Od 1. mája 2023 budú mať nárok na obedy zadarmo

všetci žiaci základných škôl (1.-9.roč.) posledného ročníka materských škôl.

Rodičovi sa uplatňuje dotácia na stravu aj v prípade, že rodič poberá na dieťa daňový bonus.

Naďalej platí, že dotácia na stravu môže byť priznaná aj dieťaťu v inom ako v poslednom ročníku materskej školy, ak dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo príjem domácnosti je najviac vo výške životného minima.Stravovanie dieťaťa v školskej jedálni je podmienené prihlásením dieťaťa na stravovanie pomocou zápisného lístka stravníka. Tým rodič potvrdzuje záujem o stravovanie dieťaťa v školskej jedálni. Zápisný lístok sú povinní vypísať a odovzdať v školskej jedálni všetci rodičia, ktorí majú záujem o stravovanie a dotáciu, aj tí, ktorí sa už stravujú.

Termín odovzdania zápisného lístka do : 14.4.2023

ZAPISNY_LISTOK_s_dotaciou_2023_(1).docx

Prosím žiakov, ktorí sa prihlásili na obed , aby si zobrali do školy aj čipy.

Ďakujem  Vedúca ŠJ

Školská Jedáleň pri ZŠ s MŠ Oravská Polhora 130

V našej školskej jedálni poskytujeme stravovanie pre deti MŠ, žiakov základnej školy a zamestnancov školy.

Pracovná doba  6:30 – 14:30

Vedúca ŠJ - Brnčíková Veronika

Výdaj obedov  10.50 – 13.30

Odhlásiť zo stravy sa musia deň vopred, v prípade choroby najneskôr do 6:30 hod. osobne alebo telefonicky na č. t.  0911837924.

Odhlásiť zo stravy sa môžete aj cez internet, na stránke www.strava.cz.  Meno a heslo žiaci dostali od vedúcej školskej jedálne.

Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom

Dieťa/žiak má nárok na stravu za poplatok znížený o 1,30 € v rozsahu určenom v § 4 ods. (3) písmeno a) a b) zákona č. 544/2010 Zb.,  a zároveň za splnenia týchto podmienok : dieťa sa zúčastni výchovno-vzdelávacieho procesu a odoberie stravu.

Obec prijala VZN v ktorom určila poplatok za režijne náklady v hodnote 0,20 € na jeden obed pre všetkých stravníkov.

Od marca01.03. 2023 sa menia poplatky za odobraté jedlo, pretože ministerstvo školstva vydalo nové finančné pásma.

Denný poplatok za odobraté jedlo na nákup potravín do 31.4.2023 :

Deti v MŠ                              I. stupeň            II. stupeň         Dospelí         Cudzí stravníci

Desiata:         0,45€

Obed:        1,10€ + 0,20               1,50€ +0,20      1,70€ +0,20        2,20€              4,89 €                             Olovrant:      0,35€

Jedálny lístok v školskej jedálni sa zostavuje podľa zásad na zostavovanie jedálnych lístkov v zariadení školského stravovania, ktoré sú prílohou vyhlášky č.  330 /2009 o zariadení školského stravovania.