• ŠKD

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ

„ STROM“

„Tak ako strom rastie do výšky a krásy, tak aj my rastieme do múdrosti.“

ŠKD je výchovno-vzdelávacie  zariadenie.

Školský klub detí začal svoju činnosť v roku 2010. Má svoje vlastné priestory.

ŠKD navštevuje tento školský rok 2022/2023  30 detí.

ŠKD navštevujú aj deti zo sociálno- znevýhodnených rodín.

ŠKD navštevujú deti od 1.ročníka do 5.ročníka. Sme zmiešané oddelenie.

Činnosť  ŠKD je zameraná na pútavé a pestré aktivity oddychového, rekreačného, relaxačného, záujmového charakteru a prípravu na vyučovanie.

Výchova a vzdelávanie mimo vyučovania v ŠKD sa realizuje v týchto tematických oblastiach výchovy:

• vzdelávacia
          • spoločensko-vedná
          • pracovno-technická
          • prírodno - environmentálna
          • esteticko-výchovná(výtvarná výchova, hudobná výchova, literárno-dramatická výchova)

Tematické časti obsahujú  ďalšie oblasti výchovy:

• rozumovú
          • mravnú
          • ekologickú
          • dopravnú
          • výchovu k rodine

Cieľom ŠKD je:

• dbať na rozvoj aktivity, zručnosti a tvorivosti
          • nájsť miesto v kolektíve
          • záujmovú činnosť orientovať na medziľudské vzťahy
          • pestovať u detí priateľstvo, toleranciu, kolektívne cítenie, povzbudzovať ich a pestovať úprimnosť a čestnosť

Deti  sa do ŠKD zaraďujú na jeden školský rok.

Prihlásiť ich možno v prvý deň príslušného školského roka, alebo počas školského roka na základe odovzdania žiadosti o prijatí do ŠKD.

p. vychovávateľka ŠKD  Renáta Muchová