• Národný Projekt POP II

Názov projektu: „Pomáhajúce profesie v edukácií detí a žiakov II.

Prijímateľom národného projektu je Metodicko-pedagogické centrum, Ševčenkova 11, Bratislava (ďalej len „MPC“). Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov (PA), asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením (AU) a členov inkluzívnych tímov (školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg) na školách.

Tento cieľ je napĺňaný prostredníctvom vytvorenia pracovných miest a to: školského špeciálneho pedagóga v MŠ, školského psychológa v ZŠ na 0,5 úväzku, sociálneho pedagóga v ZŠ, 4 asistentov učiteľa v ZŠ a 1 asistenta pedagóga v MŠ. Títo zamestnanci, sú podporou deťom a žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami v bežných triedach, aby sa stali súčasťou školského prostredia, ale aj bežným intaktným žiakom v školskom prostredí.

Všeobecné informácie o projekte

•  Názov projekt: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

• Kód projektu: 312011AQI4
          • Kód výzvy: OPLZ-PO1/2020/NP/1.1.1-03
          • Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje
          • Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond
          • Prioritná os: Vzdelávanie
          • Oblasť intervencie: Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predškolskému vzdelávaniu.
          • Špecifický cieľ: Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.
          • Miesto realizácie projektu: Bratislavský kraj, Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Košický kraj, Prešovský kraj, Nitriansky kraj, Trenčiansky kraj, Trnavský kraj.
          • Cieľová skupina: Deti, predovšetkým tie, ktoré navštevujú materské školy a deti/žiaci základných a stredných škôl, vrátane detí/žiakov so ŠVVP všetkých škôl, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení v SR (t. j. štátne, cirkevné aj súkromné školy).
          • Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu: 41
          • Obdobie realizácie projektu: 6/2020 – 8/2023