• Školský špeciálny pedagóg MŠ

Školský špeciálny pedagóg - MŠ

Mgr. Veronika Kutláková

Vďaka národnému projektu ,,Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“  pôsobí v našej materskej škole od 2. septembra 2020 školský špeciálny pedagóg.

Ako môže pomôcť školský špeciálny pedagóg?

Pri práci s deťmi sa venuje:

• poskytovaniu špeciálnopedagogickej starostlivosti deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. ŠVVP sú u dieťaťa diagnostikované školským zariadením výchovného poradenstva a prevencie.
          • poskytovaniu komplexnej špeciálnopedagogickej starostlivosti všetkým deťom:

Špeciálnopedagogická starostlivosť spočíva v diagnostike; prognostike; individuálnej alebo skupinovej intervencii; zameranej na zmiernenie negatívneho vplyvu oslabených oblastí dieťaťa, na rozvoj jeho schopností alebo osobnosti vo výchovno-vzdelávacom procese, ktorá sa realizuje formou reedukačných cvičení a špeciálnopedagogické poradenstvo - konzultácie.

• realizáciou preventívnych a rozvojových programov v jednotlivých triedach: Tréning fonematického uvedomovania podľa D. B. Eľkonina.

V spolupráci s učiteľmi a ostatnými pedagogickými zamestnancamisa venuje:

• tvorbe individuálnych vzdelávacích programov,
          • navrhovaniu vhodného prístupu vo výchove a vzdelávaní, vhodných výchovno-vzdelávacích metód a foriem, úprav školského prostredia,
          • zabezpečovaniu špeciálnych pomôcok, didaktických pomôcok, kompenzačných pomôcok,
          • poskytovaniu konzultácii, metodického vedenia a odbornej literatúry učiteľom a pedagogickým asistentom.

V spolupráci s rodičmi sa venuje:

• poskytovaniu individuálnych konzultácii, informácií a špeciálnopedagogického poradenstva rodičom individuálne začlenených detí, ako aj rodičom všetkých detí.

V spolupráci so zariadeniami výchovného poradenstva a prevencie sa venuje:

• osobným návštevám, telefonickej a e-mailovej komunikácii za účelom odbornej konzultácie najmä s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a Centrom špeciálnopedagogického poradenstva, s odbornými lekármi - pediater, detský neurológ, detský psychiater, klinický logopéd a ďalšími odborníkmi.

Školskú špeciálnu pedagogičku - MŠ: Mgr. Veroniku Kutlákovú môžete v prípade potreby kontaktovať:

• každý pracovný deň v čase od 7:00 do 8:15 a od 12:30 do 15:00:

osobne v priestoroch MŠ,

telefonicky na čísle MŠ: 043 559 51 55